18 червень 2024, Вівторок, 17:32

Шольц анонсував поставку Україні чергової системи Patriot, установок IRIS-T, іншої зброї

11 Червня 2024г.


Німеччина найближчим часом надасть Україні третю систему Patriot, установки IRIS-T, зенітні установки «Гепард», ракети й боєприпаси, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на відкритті Міжнародної конференції з відновлення України, що стартує 11 червня в Берліні.

«Найважливіша потреба України зараз – боєприпаси і зброя, особливо ППО. Тому в найближчі тижні й місяці ми поставимо в Україну третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, «Гепарди», ракети і боєприпаси», – сказав він.

Шольц закликав усіх учасників конференції підтримати німецьку ініціативу з посилення українського ППО «всім, чим можна».

«Бо найкраща відбудова – та, яка не мусить бути зреалізована», – додав канцлер Німеччини.

Президент Володимир Зеленський під час свого виступу зазначив, що Німеччина вже є одним зі світових лідерів по допомозі Україні з протиповітряною обороною.

«Я хочу подякувати і всім вашим виробникам за IRIS, Patriot, інші інструменти, які буквально є спасінням для України», – сказав президент.

«Нам вдалося забезпечити частковий захист від російських ударів із повітря. Ми маємо і можемо зробити більше, ми потребуємо щонайменше семи систем Patriot додатково, щоб закрити основні наші міські агломерації найближчим часом», – додав Зеленський.

Українська влада все частіше закликає союзників до посилення протиповітряної оборони України після того, як російські війська розпочали наступ на півночі Харківщини минулого місяця. Ця несподівана атака відкрила нову ділянку фронту, змусивши Україну відволікти військові сили з інших напрямків.

У квітні Німеччина пообіцяла надати додаткову батарею Patriot, а Іспанія заявила, що поставить зенітні ракети Patriot. За даними видання The New York Times, Україна отримає від Німеччини додаткову систему Patriot не раніше кінця червня.

Читайте також: Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot