12 квітень 2024, П'ятниця, 19:08

Штрафувати за відсутність масок або носіння їх на підборідді будуть на місці

20 Листопада 2020г.
загружено (5)

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2020 року.

Про це повідомляє Офіс президента, передає Резонанс 20 листопада із посиланням на Детектор Медіа

За законом, людина, що перебуває в транспорті або у громадському закладі без маски, може бути оштрафована на суму від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів, що зараз становить від 170 до 225 гривень. У законі йдеться, що під час дії карантину громадянин повинен носити маску або респіратор, «що закривають ніс та рот».

Накладати штрафи матимуть право пацівники поліції, працівники епідемічного контролю або органів місцевого самоврядування. За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці.

Нагадаємо, що в березні за порушення карантину встановили штраф від 14 тис. до 34 тисяч гривень. На порушника складали протокол і передавали в суд – це була тривала процедура. У листопаді міністр юстиції Денис Малюська визнав такі штрафи несправедливими, а процедуру занадто довгою.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.