» Ситник має звітувати у ВР, чому НАБУ не в змозі повернути в Україну своїх підозрюваних-втікачів – нардеп

01 квітень 2023, Субота, 22:59

Ситник має звітувати у ВР, чому НАБУ не в змозі повернути в Україну своїх підозрюваних-втікачів – нардеп

18 Листопада 2021г.


КИЇВ. 18 листопада. Резонанс. Народні депутати України вимагають від керівника НАБУ Артема Ситника звіту щодо результатів розслідувань, якими займаються детективи бюро. Зокрема, й стосовно гучної справи "Глибоководного випуску", в рамках якої вже 4 роки головного підозрюваного Руслана Тарпана не можуть притягнути до відповідальності. Про це кореспондентам Резонанс повідомив народний депутат Михайло Бондар.

Цитата

“Чи є питання до Ситника? Та треба, мабуть, навіть окреме засідання ВР провести, щоб усі запитання йому задати. Бо їх дуже багато. І хотілося б, щоб не як буває на Годині запитань до уряду: ми вас почули, дайте запит, ми вам відповімо, а конкретна дискусія щоб була, відповідь і обговорення”, - вважає нардеп.

Зокрема, депутатів хвилює і той факт, чому головний підозрюваний НАБУ у справі "Глибоководного випуску" Руслан Тарпан, який переховується за кордоном (ОАЕ - ред.), досі не в Україні. За словами Михайла Бондаря, для його затримки детективи мали б вести спільну роботу з іншими правоохоронцями.

“Всі антикорупційні і правоохоронні органи повинні не боротися між собою, як це зараз відбувається, а спільно працювати. Якщо людина (Тарпан - ред.) за кордоном, то треба робити все можливе аби наші спецслужби витягнули цю людину сюди. Чому НАБУ цього не робить? – мені важко сказати. Це має пояснювати виключно керівник...”, - підсумував він.

Додамо

У жовтні Рада змінила статус НАБУ з правоохоронного органу на центральний орган виконавчої влади, і відтепер Артем Ситник має звітувати перед ВРУ під час "години запитань до Уряду" (проходить щоп'ятниці, - ред.). Проте у коментарі Резонанс Ситник заявив, що прибути на такий звіт не збирається. У відповідь на уточнююче запитання "чому" - очільник НАБУ взагалі кинув слухавку.

Нагадаємо

Руслан Тарпана перебував у Всеукраїнському розшуку 4 роки. Поточного року його оголошено у розшук через Інтерпол, і детективи НАБУ повідомили, що хочуть присвоїти йому "червоне сповіщення". Це передбачатиме необхідність термінового затримання Тарпана де б він не переховувався.

Бізнес-активи Тарпана, що фігурують у провадженні НАБУ, а також в матеріалах численних кримінальних проваджень Нацполіції й досі не арештовані. Причини такої "лояльності" в антикорупційному бюро на запити Резонанс називати відмовляються.