30 вересень 2023, Субота, 02:30

Скандал з розкраданням гуманітарки: запорізьких чиновників внесли до бази “Миротворець”

19 Вересня 2022г.

КИЇВ. 19 вересня. Резонанс. Запорізькі топ-чиновники потрапили до бази “Миротворець” після скандалу щодо ймовірного розкрадання гуманітарної допомоги посадовцями області. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на сайт “Миротворця”.

Деталі

До бази потрапили Секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв, голова Запорізької ОВА Олександр Старух, його заступниця Злата Некрасова та депутат Запорізької облради Віктор Щербина. Усіх їх на “Миротворці” звинувачують у мародерстві.

Цитата

“У змові з групою чиновників Військово-цивільної адміністрації Запоріжжя, під час війни з російсько-фашистськими загарбниками, користуючись службовим становищем, займався розграбуванням гуманітарної допомоги, зокрема, міжнародної”, - зазначається у профілях посадовців.

Додамо

Імена вказаних чиновників згадуються в ухвалі Вищого Антикорупційного суду щодо дозволу на проведення обшуків, копію якої опублікував екснардеп Ігор Мосійчук. Зазначимо, що загалом в ухвалі згадуються майже 20 посадовців. Водночас наразі підозри вказаним особам не оголошені.

Нагадаємо

Про факти ймовірного розкрадання гуманітарної допомоги на Запоріжжі було відомо ще у квітні. Тоді місцева волонтерка скаржилася на дії заступниці голови ОВА Злати Некрасової.

Згодом до розслідування цієї справи підключилася нардеп із Запоріжжя Юлія Яцик. Вона направляла депутатські звернення голові ОВА Старуху з вимогою пояснити, як розподілялася отримана гуманітарна допомога. Разом з тим Яцик зазначила, запорізькими правоохоронцями було відкрито кримінальне провадження щодо розкрадання гуманітарки, однак обласний прокурор Віктор Приходько завів справу у глухий кут, змінивши її підслідність. 

За словами екснардепа Ігоря Мосійчука, запорізькі правоохоронці покривали схеми з розкраданням гуманітарної допомоги, тому справа і не розслідувалася належним чином. 

Додамо, що нині Офіс Генпрокурора проводить перевірку в органах прокуратури, зокрема, в прифронтових регіонах. У правоохоронному комітеті Верховної Ради вважають, що, в тому числі має бути проведена перевірка і керівника Запорізької обласної прокуратури Віктора Приходька.