» Слідчий комітет Білорусі заявив, що ніяких запитів від “ЛНР” на видачу Протасєвіча не надходило

16 серпень 2022, Вівторок, 09:25

Слідчий комітет Білорусі заявив, що ніяких запитів від “ЛНР” на видачу Протасєвіча не надходило

15 Червня 2021г.


КИЇВ. 14 червня. Резонанс. Голова Слідчого комітету Дмитро Гора заявив, що ніяких закордонних запитів на проведення слідчих дій з Протасєвічем, в тому числі і від "ЛНР" не надходило. Про це глава СК заявив під час брифінгу Міністерства закордонних справ Білорусі, на якому також був присутній Роман Протасєвіч, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

"Для того, щоб представники будь-яких іноземних держав могли брати участь в якихось слідчих, процесуальних діях з Романом Протасєвічем або ж вимагати видачі - підставою для всього цього є міжнародні запити, клопотання і доручення, які направляються відповідно до чинних міжнародно-правових актів, до яких приєднана Республіка Білорусь. На сьогодні ніяких запитів нізвідки з-за кордону для проведення таких дій не надходило", - заявив Дмитро Гора.

Деталі

Роман Протасєвіч під час брифінгу, відповідаючи на питання журналістів про загрозу бути виданими представникам "ЛНР", заявив, що будь-які офіційні свідчення будуть надані тільки представникам Слідчого комітету.

Додамо

Брифінг МЗС Білорусі проходить 14 червня. На ньому присутні представники відомства, глава Слідчого комітету Білорусі Дмитро Гора і затриманий в Мінську опозиційний журналіст Роман Протасєвіч, який в останній момент, "проявив бажання поспілкуватися з пресою".

За даними телеканалу "Дождь", журналісти "Бі-бі-сі" пішли з пресконференції МЗС Білорусі на знак протесту проти того, що Романа Протасєвіча, на їхню думку, примушують у ній брати участь.

Контекст

Протасєвіча затримали 23 травня, коли літак авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, був змушений здійснити екстрену посадку в Мінську під приводом того, що літак замінований. Опозиціонера Протасєвіча і його дівчину Софію Сапегу затримали. Як відзначали білоруські ЗМІ, наказ про посадку віддав особисто президент країни Олександр Лукашенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко "буде боляче": Кулеба про реакцію України на можливий допит Протасєвіча бойовиками "ЛНР"

Після цього країни ЄС масово припинили авіасполучення з Білоруссю, закликавши авіакомпанії уникати перетину білоруського повітряного простору.

2 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував бажаючим на Донбасі поставити питання колишньому головному редактору Nexta Роману Протасєвічу на території Білорусі. Йшлося про представників "ЛНР".

3 червня на каналі ОНТ вийшло інтерв'ю з Романом Протасєвічем. Крім визнання вини, він розповів про конфлікт з командою Nexta, розкритикував опозицію та її лідера Світлану Тіхановську, заявив, що поважає президента Олександра Лукашенка і додав, що "ніколи більше не хоче лізти в політику".