28 листопад 2023, Вівторок, 18:09

Спланував теракти на Одещині: викрили агента російських спецслужб

10 Січня 2022г.


КИЇВ. 10 січня. Резонанс. Викрили агента російської військової розвідки, який спланував серію терактів в Одеській області. Про це повідомили у СБУ, передає Резонанс.

Деталі

За даними слідства, агент періодично приїжджав в Україну за завданням російських спецслужб. Його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаної Придністровської молдавської республіки.

Головним завданням зловмисника було розхитати суспільно-політичну ситуацію в Одеській області через проведення диверсій та терористичних актів. Уже встановлено, що він організував підпал військового автомобіля ЗСУ в Одесі у грудні 2021 року, облив пам’ятник загиблим у війні з РФ українцям.

Наступними об’єктами посягання агента мали стати офіси волонтерських та громадсько-політичних структур патріотичного спрямування, а також військова техніка в Одеській області.

У такий спосіб російські спецслужби хотіли провести інформаційно-психологічні спецоперації в контексті нібито "наявності на території Одеського регіону проросійського підпілля та антиукраїнських настроїв населення".

Співробітники СБУ затримали організатора під час його зустрічі із виконавцем. Зловмисник ставив нове завдання щодо підпалу військової техніки та передав гроші за попередній підпал автомобіля ЗСУ.

Наразі слідчі СБУ повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо

У Запоріжжі чоловік за вказівкою "спецслужб" так званої "ДНР" хотів підпалити храм Української православної церкви. Його засудили на сім років позбавлення волі.