» Справа банку «Столиця»: ВАКС закрив справу стосовно ексліквідатора

05 грудень 2022, Понеділок, 11:07

Справа банку «Столиця»: ВАКС закрив справу стосовно ексліквідатора

12 Червня 2020г.
bank-stolycya_large

Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього ліквідатора банку «Столиця» Олександра Оніщенка у службовій недбалості через сплив строків давності. Таке рішення 4 червня ухвалила колегія суддів ВАКС.

Про це повідомляє Резонанс 12 червня із посиланням на «Слово і діло».

Під час судового засідання адвокат підозрюваного подав клопотання про закриття кримінального провадження та звільнення від відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. Судді клопотання задовольнили, оскільки дійсно строки давності закінчилися.

Як відомо, Оніщенка спочатку обвинувачували у зловживанні службовим становищем (частина 2 статті 364 Кримінального кодексу України). За версією слідства, він, зловживаючи службовим становищем як ліквідатора банку «Столиця», 15 січня 2015 року продав через товарну біржу «Перша Товарна Біржа» права вимоги банку «Столиця» на понад 34 млн грн по кредитам ТОВ «Укрметалзабезпечення» та ТОВ «Альтернатива Груп». Ці кредити були забезпечені майновою заставою торгового дому «Ресурси» в 58,3 млн грн. Права вимоги були продані ТОВ «І.С. Інвест» за 68 000 грн, що завдало збитків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на майже 18,5 млн грн.

Ексліквідатор банку «Столиця» пішов на угоду зі слідством, проте ВАКС її не затвердив. Пізніше обвинувачення перекваліфікували на службову недбалість за ч. 2 ст. 367 ККУ. Строк на притягнення до відповідальності за цією статтею складає 5 років, який сплив 15 січня 2020 року.