01 грудень 2023, П'ятниця, 19:07

Справа “Харківських угод”: СБУ викликала на допит Бойка та ще чотирьох нардепів

14 Липня 2021г.


КИЇВ. 14 липня. Резонанс. Служба безпеки України викликала на допит народного депутата Юрія Бойка та ще чотирьох нардепів у справі "Харківських угод". Про це повідомив в коментарі Резонанс речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Цитата:

"Вказані громадяни України були викликані на допит у так званій справі "Харківських угод". Як діючі народні депутати України, вони викликались через Апарат ВРУ. Більше деталей розголошувати не можемо", - повідомив Дехтяренко.

Деталі

На сайті СБУ оприлюднено і повістки про виклик на допит. Йдеться про виклик:

  • Юрія Бойка (ОПЗЖ) на 20 липня;
  • Віталія Борта (ОПЗЖ) на 20 липня;
  • Сергія Ларіна (ОПЗЖ) на 20 липня;
  • Ігоря Палиці ("За майбутнє") на 19 липня;
  • Дмитра Шпенова (самовисуванець, позафракційний) на 19 липня.

Що було раніше

Служба безпеки України у березні розпочала досудове розслідування через підготовку, підписання та ратифікацію “Харківських угод”.

Рада національної безпеки й оборони України раніше доручила Службі безпеки України з’ясувати обставини ратифікації Харківських угод у 2010 році та дії понад 230 народних депутатів 6 скликання.

Доповнення

Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України була підписана 21 квітня 2010 року у Харкові главами двох держав.

Відповідно до угоди термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі було продовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення та встановлена орендна плата. Оплата за перебування флоту складається зі щорічних платежів у 100 мільйонів доларів США на рік.