28 травень 2024, Вівторок, 07:49

Справа на 40 мільярдів: головбуху “Укртатнафти” повідомили про підозру

3 Лютого 2023г.


КИЇВ. 3 лютого. Резонанс. Головному бухгалтеру «Укртатнафти» повідомили про підозру в межах розслідування кримінального провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Вона переховувалася в Ужгородському районі. Про це повідомляє БЕБ, пише Резонанс.

Цитата

«Детективи БЕБ повідомили про підозру головному бухгалтеру «Укртатнафти» в межах розслідування кримінального провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта»», - ідеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що фігурантка переховувалася в Ужгородському районі на Закарпатті, де її знайшли співробітники Служби безпеки України.

«Встановлено, що ПАТ «Укртатнафта» виробляло та реалізовувало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча такий податок закладався у ціну для споживачів. Тож заборгованість по сплаті акцизу за даним епізодом складає 605 млн грн», - зазначається в повідомленні.

Правоохоронці продовжують активні слідчі дії, відшуковують виведені активи «Укрнафти» і «Укртатнафти» та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній.

Зокрема, у Дніпрі було викрито приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія однієї з компаній. Також знайдено документи пов’язаних підприємств, печатки тощо.

Доповнення

БЕБ нагадало, що раніше було викрито масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом «Укрнафти» та «Укртатнафти». Повідомлено про підозру в.о. першого заступника голови правління нафтопереробної компанії. Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.