21 вересень 2023, Четвер, 10:58

Справа про узурпацію влади: суд відхилив скаргу захисту Януковича на заочне розслідування

16 Червня 2021г.


КИЇВ. 16 червня. Резонанс. Київський апеляційний суд відмовив у відкритті апеляційного провадження за скаргою на ухвалу про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування відносно колишнього президента України Віктора Януковича. Про це Резонанс повідомили у суді.

Деталі

Так, 16 червня суддею судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу захисника, який діє в інтересах колишнього президента України Віктора Януковича, на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 3 червня 2021 року. Вказаною ухвалою задоволено клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора та надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно Януковича, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 109 КК України.

Цитата

"Перевіривши зміст апеляційної скарги, вивчивши матеріали судового провадження, суддею судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду відмовлено у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисника, який діє в інтересах Януковича, на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 3 червня 2021 року у зв’язку з тим, що апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в порядку ст. 309 Кримінального процесуального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

Що ще варто знати?

У кримінальному провадженні розслідуються обставини вчинення у вересні – жовтні 2010 року експрезидентом (тоді президентом був Віктор Янукович) дій, спрямованих на незаконне збільшення обсягу своїх владних повноважень як Президента України. Вони належали до повноважень законодавчої та виконавчої влади, унаслідок повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року, до якої Законом України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року №2222-IV були внесені зміни, зазначили в ОГП.

Доповнення

Торік у травні Печерський районний суд Києва заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою експрезиденту України Віктору Януковичу, підозрюваному у справі про узурпацію влади. Януковичу залишили заочний арешт у справі про узурпацію влади у березні.