» США вводять санкції проти Коломойського

19 серпень 2022, П'ятниця, 01:40

США вводять санкції проти Коломойського

5 Березня 2021г.
157386587_10159201442514188_1329415487556169881_n

Сполучені Штати вводять санкції проти олігарха Ігоря Коломойського. Його звинувачують у корупційних злочинах.

Про це повідомляє Державний департамент США, передає Резонанс 5 березня із посиланням на РБК-Україна.

"Я оголошую про внесення в санкційний список олігарха і колишнього чиновника України Ігоря Коломойського за його причетність до корупції", - йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкен.

Відзначається, що на думку США, під час того, як Коломойський очолював Дніпропетровську область з 2014 по 2015 рік, він був причетний до корупційних дій, які підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів управління, включаючи використання свого політичного впливу і офіційної влади для особистої вигоди

Він додав, що дії Коломойського представляють серйозну загрозу для майбутнього України.

"Я також хочу висловити стурбованість поточним нескінченними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси і інститути в Україні, що представляє серйозну загрозу для її майбутнього", - заявив Блінкен.

Він також зазначив, що рішення ввести санкції проти Коломойського підтверджує прагнення США підтримувати реформи політичного, економічного і судового секторів України.

"США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає вперед реформи. Державний департамент і надалі буде використовувати подібні повноваження та інструменти, щоб сприяти відповідальності корумпованих суб'єктів в регіоні і в усьому світі", - додав генсек США.

Прийняті американською владою заходи означають, що Ігорю Коломойському заборонений в'їзд до Сполучених Штатів.

"Не випадково, що жодного слова не сказано про корупційну багатомільярдну оборудку Коломойського в Приватбанку. По цьому епізоду в США триває кримінальне провадження, в рамках якого вже арештовані активи, які можуть бути з часом конфісковані та повернуті в Україну. Думаю, аби юристи Коломойського не могли використати в суді аргументи про політичні переслідування урядом США олігарха, епізод про Приватбанківські оборудки не ліг в основу обгрунтування санкцій", - заявила у Facebook заступниця голови ЦПК Дарина Каленюк.

Нагадаємо, раніше прокуратура США звинуватила українського олігарха Ігоря Коломойського та його ділового партнера Геннадія Боголюбова у використанні незаконно привласнених коштів для купівлі нерухомості в Огайо.

Крім того, Міністерство юстиції США звинуватило Коломойського "в крадіжці мільярдів у банку, яким він колись володів", і в їх відмиванні в США.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram