18 червень 2024, Вівторок, 18:30

Став найманцем пвк “вагнер”: оголосили підозру жителю Харківщини

14 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 14 жовтня. Резонанс. Повідомили про підозру жителю Харківщини, який став найманцем пвк "вагнер" і воював за росію на тимчасово окупованих територіях. Про це пише Харківська обласна прокуратура, інформує Резонанс.

Цитата

"За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру найманцю пвк "вагнер" за фактом участі у діяльності незаконного збройного формування (ч. 2 ст. 260 КК України)", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Досудове розслідуванням встановило, що 39-річний житель смт Васищеве у 2014 році вступив до так званої ротно-тактичної групи "Карпати", яка входить до складу приватної військової компанії "Вагнер" – її найманці проводять диверсії в тилу української армії. Згодом у краснодарському краю рф, де базується вказана РТГ, чоловіка призначили на посаду стрілка.

Після "посвяти" вагнерівець воював на боці країни-агресора на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області, а після 24 лютого перебазувався на харківський напрямок.

Як зазначили, у 2015 році за "віддану" роботу донецька псевдовлада нагородила чоловіка нагрудним знаком "георгиевский крест донецкой народной республики".

Довідка

Приватна військова компанія "вагнера" – незаконне збройне формування, що комплектується найманцями. Створена 2013 року в російській федерації для участі у збройних конфліктах без залучення регулярних військ. Учасники групи підозрюються в численних воєнних злочинах, у злочинах проти людяності, зокрема на території України. 

Нагадаємо

В Україні перед судом постане зрадник-капітан, який у 2014 році здав російським окупантам підводний човен "Запоріжжя".