29 лютий 2024, Четвер, 06:53

Марина Ставнійчук назвала сили, які ведуть підкилимну гру за вплив у ДБР

29 Серпня 2018г.
Stavnijchuk1 1620478407

За вплив у ДБР іде боротьба між БПП і Народним фронтом. Кожен із них намагається протиснути туди своїх людей, бо напередодні виборів потрібно розпочинати кримінальні справи і переслідувати опонентів. Триває брудна підкилимна гра.

Як передає Резонанс, про це в ефірі телеканалу ZIK заявила колишній член Венеціанської комісії від України (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства. За його словами, частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях і кримінальних провадженнях.

Марина Ставнійчук зауважила, що конфлікти між відомствами правоохоронної системи України свідчать про те, що там немає професіоналів, а у владі немає відповідальних людей.

«На всю цю «возню» між правоохоронними органами я дивлюся відсторонено. Я розумію, що всі новостворені органи – НАБУ, САП, а тепер і ДБР створені у неконституційний спосіб. Прийде час, коли із усім цим треба буде розбиратися», – зазначила гостя програми.

Окрім того Марина Ставнійчук прокоментувала рішення очільника ДБР, який відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства:

«Ніхто не хочу розібратись у тому, чому Труба говорить про те, що він відхилив 27 кандидатів. Але я розумію, що комісія створена за політичним принципом. У її складі є депутати від парламенту, від уряду і від Президента України. Але є такі депутати у складі цієї комісії, які колись притягувались до кримінальної відповідальності.

Тому як юрист я розумію, що Труба каже, що в комісії підібрані люди, які перебувають між собою у родинних зв’язках, люди, які не позначають, звідки у них величезні статки. А Труба чітко розуміє, що комісія, до якої він не входив, яка політично заангажована, начебто проводила відкритий конкурс. Але це був псевдоконкурс», – підкреслила Ставнійчук.

Вона зауважила, що саме Труба як очільник ДБР буде нести відповідальність за людей, яких обрала комісія. Однак сам Труба, зі слів Ставнійчук, має низку претензій до особових справ кандидатів.

«Тому людям треба чітко зрозуміти, що за вплив у ДБР іде боротьба між БПП і Народним фронтом. Кожен із них намагається протиснути туди своїх людей, бо напередодні вибрів потрібно розпочинати кримінальні справи і переслідувати опонентів. Ось що відбувається. Не сам Труба в цьому винен. Іде брудна підкилимна гра», – заявила Марина Ставнійчук.

ОЛЬГА ВАРЧЕНКО: ОТКАЗ НАЗНАЧИТЬ 27 КАНДИДАТОВ В ГБР ПРОТИВОРЕЧИТ ЗАКОНУ