14 квітень 2024, Неділя, 18:57

Київська міська прокуратура відреагувала на порушення у Лук’янівському СІЗО

10 Березня 2021г.
изображение 2021 03 10 141441

Прокурори Київської міської прокуратури із залученням відповідних фахівців провели комплексну перевірку у державній установі «Київський слідчий ізолятор» з питань дотримання конституційних прав ув’язнених і засуджених на належні умови тримання, медико-санітарне та матеріально-побутове забезпечення, а також режимних вимог.

Про це повідомляє Резонанс 10 березня із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

За результатами перевірки, яка тривала упродовж лютого-березня 2021 року, встановлено грубі порушення вимог законів України «Про попереднє ув’язнення», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Кримінально-виконавчого кодексу України, Кодексу цивільного захисту України та іншого законодавства у цій сфері.

Так, незважаючи на неодноразове реагування Київської міської прокуратури, адміністрацією слідчого ізолятора порушуються вимоги законодавства щодо роздільного тримання різної категорії ув’язнених. В установі відсутні належні матеріально-побутові умови для тримання більшості в’язнів, мають місце факти перенаповнення камерних приміщень та відсутності власних спальних місць в окремих ув’язнених.

Під час перевірки майже у всіх камерних приміщеннях виявлено заборонені для використання ув’язненими предмети.

Також констатовано недостатню кількість медичних препаратів, засобів гігієни для реабілітації хворих в’язнів.

У зв’язку з виявленими порушеннями Київською міською прокуратурою на адресу керівництва Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України та державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в порядку ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» внесено акти реагування.

Робота на даному напрямі продовжується та перебуває під особистим контролем керівництва міської прокуратури.

Як повідомляв Резонанс, в ОАСК оскаржують запровадження Мін’юстом платних послуг в СІЗО.

Позивач просить суд визнати протиправним наказ Мін’юсту, яким було запроваджено експериментальний проект з надання платних послуг в слідчих ізоляторах. Зокрема, йдеться про оскарження Наказу Міністерства юстиції України від 06.05.2020 «Про затвердження Порядку проведення експериментального проекту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України» (зі змінами, внесеними 20 та 27 липня 2020 року).

МЫ ВЫНУЖДЕНЫ ИЗОБРЕТАТЬ ВЕЛОСИПЕД, – МАЛЮСЬКА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram