28 листопад 2023, Вівторок, 18:13

Суд дозволив заочне розслідування щодо ексдепутата-втікача Маркова

9 Червня 2021г.


КИЇВ. 9 червня. Резонанс. Приморський районний суд Одеси дозволив заочне розслідування щодо ексдепутата-втікача Ігоря Маркова, який очолював партію "Родина". Про це Резонанс повідомляє з посиланням на рішення суду.

Цитата:

"Клопотання старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Одеській області Філіпова М.Д., яке погоджено з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури Купріною І.В., про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22018160000000159 від 10.09.2018 року, щодо підозрюваного (Маркова - ред.) задовольнити…. Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування", - йдеться в рішенні суду.

Деталі

Так, Маркова підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ККУ, зокрема, за ознаками ч. 1 ст. 110( посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту ), ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) КК України.

За даними слідства, Марков неодноразово виступав на підтримку так званої "Донецької народної республіки" та закликав підтримувати учасників незаконних збройних угрупувань.

Наразі підозрюваний переховується від органів досудового розслідування і суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошений в розшук, фактично перебуває на території РФ.

Доповнення

Колишньому народному депутату Ігорю Маркову направлено підозру щодо посягання на територіальну цілісність України.

12 серпня 2015 року МВС повідомило про затримання співробітниками Інтерполу в Італії колишнього депутата Верховної Ради Ігоря Маркова.

У лютому 2016 року італійський суд відмовив Україні в його екстрадиції.