29 травень 2024, Середа, 21:46

Суд призначив нічний домашній арешт вікарію Київської митрополії УПЦ МП

9 Грудня 2022г.


КИЇВ. 9 грудня. Резонанс. Ленінський районний суд Кіровограда призначив ексмитрополиту Кіровоградської єпархії, а зараз вікарію Київської митрополії української православної церкви московського патріархату Іосафу (Петро Губень) запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Його підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі. Про це пише Резонанс з посиланням на суд.

Деталі

Повідомляють, що сьогодні слідчий суддя розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту щодо Петра Губеня, якому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального Кодексу України (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями).

"Дослідивши всі матеріали, додані органом поліції, суд застосував щодо підозрюваного Г. запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час", – ідеться у повідомленні.

За версією слідства, вікарій Київської митрополії на засіданні благочинних Кіровоградської єпархії УПЦ презентував присутнім літературу російського видавництва, яка містить висловлювання з ознаками розпалювання ворожнечі та ненависті залежно від релігійних уподобань.

Нагадаємо

23 листопада синод УПЦ МП зняв із посад трьох єпископів.

22 листопада СБУ проводила контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.