» Суд у справі MH17: сьогодні прокуратура оголосить бажаний вирок

08 лютий 2023, Середа, 00:12

Суд у справі MH17: сьогодні прокуратура оголосить бажаний вирок

22 Грудня 2021г.


КИЇВ. 22 грудня. Резонанс. У Нідерландах стартувало чергове засідання суду у справі про збиття літака рейсу МН17 в небі над Донбасом у 2014 році. Прокуратура сьогодні завершує свій триденний виступ, у якому оголосить вимоги щодо вироку для чотирьох обвинувачених, передає кореспондент Резонанс.

Цитата:

"Зараз ми перебуваємо на стадії вимоги вироку Гіркіну, Дубінському, Пулатову і Харченку, на нашу думку, винних у катастрофі MH17, у результаті чого на борту загинуло 298 осіб, і ці люди були вбиті", — заявив прокурор Тейс Бергер на початку засідання.

Деталі

За словами прокурора, характер цих злочинів і тяжкість наслідків очевидні, обвинувачені повинні бути засуджені до тривалих термінів тюремного ув'язнення.

Він зазначив, що при визначенні терміну покарання прокуратура враховувала не лише характер і наслідки злочину, а й вироки, винесені по інших справах, ролі обвинувачених та інші обставини.

Додамо

Напередодні прокуратура Нідерландів закликала суд призначити компенсації обсягом від 30 до 40 тисяч євро родичам жертв катастрофи рейсу MH17.

Справа MH17

17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий у небі над Донецькою областю. Усі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.

У червні 2019 року слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи MH17.

Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня минулого року. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17. Підозрювані - троє громадян Росії і один - України - Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко, яких обвинувачують у причетності до трагедії рейсу МН17 Малазійських авіаліній.