» Суд визначив Тупицькому заставу у 45 тис. грн, але не заборонив йому відвідувати КСУ

29 січень 2023, Неділя, 23:51

Суд визначив Тупицькому заставу у 45 тис. грн, але не заборонив йому відвідувати КСУ

17 Листопада 2021г.


КИЇВ. 16 листопада. Резонанс. Подільський районний суд Києва обрав Олександру Тупицькому, указ про скасування призначення суддею Конституційного Суду Україна який визнав незаконним Верховний Суду, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 45,4 тис грн, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

"Обрати Тупицькому... запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (45,4 тис грн – ред.)", - сказала суддя.

Деталі

Також суд поклав на Тупицького обов'язок утримуватися від спілкування з низкою свідків у справі.
Проте суд відмовив в покладені низки інших обов'язків, зокрема, в забороні відвідувати будівлю КСУ, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

Окрім того, суд призначив розгляд справи по суті на 1 грудня o 14:00.

Про справу

Обвинувачення наполягає, що у жовтні 2018 року в одному із кафе Києва Тупицький, який на той час обіймав посаду заступника голови Конституційного Суду України, підкупив свідка у кримінальному провадженні. Свідок мав відмовитися від показань або дати “потрібні” покази на користь колишнього голови Вищого господарського суду України, який перебував у статусі підозрюваного.

Окрім того, за даними ДБР, колишній голова КСУ у 2018 та 2019 роках надавав неправдиві покази у справі протиправного заволодіння майновими активами Зуївського енергомеханічного заводу, що у місті Зугресі Донецької області.

“Ексголова КСУ відповідатиме перед судом за: завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту (ч. 2 ст. 384 КК України); підкуп свідка з метою надання завідомо неправдивих показань (ст. 386 КК України). У разі доведення вини обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 5 років”, — повідомили в ДБР.

Доповнення

Президент України Володимир Зеленський 27 березня підписав указ, яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

А ще наприкінці жовтня ДБР розпочало кримінальне провадження щодо голови КСУ Тупицького.
Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.