15 квітень 2024, Понеділок, 08:59

Суд заборонив книгу про Стуса зі згадуванням Медведчука

20 Жовтня 2020г.
 35607 650x410

Дарницький районний суд Києва прийняв рішення заборонити розповсюджувати книгу журналіста й історика Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса". Суд частково задовольнив позов народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука.

Про це повідомляє Резонанс 20 жовтня із посиланням на РБК-Україна

Суд назвав "недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації" інформацію, поширену в кількох розділах книжки "Справа Василя Стуса".

"Зобов’язати Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів "Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса" та "Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса" інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука", - заявила суддя.

Кіпіані на своїй сторінці у Facebook прокоментував рішення суду.

"Іменем України". Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги "Справа Василя Стуса" є неправдою. Два смішних моменти - не можу тепер згадувати Медведчука, але називати "сином поліцая" можна", - написав він.

Кіпіані зазначив, що буде подана апеляція на рішення суду.

"Я думаю, що і видавництво Vivat це зробить, нас же кілька відповідачів: я, як фізична особа, це зроблю и зробить видавництво. Ми не погоджуємося із цим рішенням, ми вважаємо, що воно абсурдне і містить незаконні речі. Наприклад, заборону згадувати прізвище Медведчука у контексті цього процесу. Це просто маячня", - сказав він.

Історик говорить, що наразі невідомо, чим саме обгрунтоване рішення, бо це коротка резулятивна частина. Стане відомо лише за кілька днів, коли опублікують повний текст.

"Вони (вимоги представників Медведчука, - ред.) задоволені частково. Наприклад, відмовлено у задоволенні… бо він там скаржився на те, що я його начебто назвав "сином поліцая". Суддя тут відмовила. Тобто, називати Медведчука "сином поліцая"можна, хоча я цього в цій ситуації не стверджував", - додав він.

Рішення набере законної сили після закінчення строку на подання апеляційної справи. Протягом 30 днів ухвалу можна оскаржити в Київському апеляційному суді.

У вересні минулого року Віктор Медведчук попросив суд заборонити книжку Кіпіані "Справа Василя Стуса", бо та містить "висловлювання, які не відповідають дійсності". Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

У книзі Кіпіані зібрані документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. Медведчук називали державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram