27 березень 2024, Середа, 00:17

Судді Малиновського райсуду у відставці ДБР закидає завідомо неправосудне рішення 2014 року

16 Квітня 2020г.
001 (12)

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишньої судді Малиновського районного суду. Вона обвинувачується у постановленні суддею завідомо неправосудної ухвали, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України).

Як передає 16 квітня Резонанс, про це інформує Державне бюро розслідувань

Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2014 року обвинувачена винесла завідомо неправосудну ухвалу про забезпечення позову. Ухвала фактично дозволила позивачу приступити до виконання обов’язків директора одного з приватних товариств, здійснити продаж нежитлових приміщень товариства та вивести з його рахунків кошти у сумі 4 млн 348 тис грн за фіктивними договорами на придбання матеріалів, виконання робіт та надання послуг.

Ухвалою Апеляційного суду Одеської області ухвалу, винесену обвинуваченою, скасовано у зв’язку з її незаконністю. Рішенням Вищої ради правосуддя обвинувачену звільнено з посади судді Малиновського районного суду міста Одеси.

У 2016 році Малиновський районний суд міста Одеси виніс рішення, яким визнав недійсним три договори купівлі-продажу нежитлових приміщень.

Наразі збитки, завдані у результаті незаконного рішення судді, повністю відшкодовані.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві. Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Одеської області.

У разі доведення вини, обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, - зазначили у ДБР.

СУДДІ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙСУДУ ОЛЕНІ МЄЛЄШАК ЗАКИДАЮТЬ ПОСТАНОВЛЕННЯ ЗАВІДОМО НЕПРАВОСУДНОГО РІШЕННЯ

- Щодо випадків втручань у здійснення правосуддя, хочу на багаторічну невирішену проблему зі статтю 375 ККУ (завідомо неправосудне винесене рішення), яка робить суддів вразливими до тиску шляхом реєстрації проти них кримінальних проваджень. Вища рада правосуддя на виконання рекомендації Ради Європи, Венеційської комісії, GRECO, неодноразово наголошувала: поки у ККУ є вказана стаття у теперішній редакції — вітчизняній судовій владі буде складно досягти стандарту незалежного судочинства, який вимагає від нас Рада Європи. ВРП неодноразово звертала увагу працівників правоохоронних органів про неможливість тиску на суд через ресторацію ЄРДР кримінального провадження щодо суддів за ст. 375 ККУ, як форми тиску на суд з метою отримання бажаного судового рішення - заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, Резонанс, 21 лютого 2020 року.