» Суддя поскаржився на втручання з боку СБУ

01 липень 2022, П'ятниця, 16:28

Суддя поскаржився на втручання з боку СБУ

9 Жовтня 2018г.
Фото: ЧЕСНО. Фільтруй суд!
Фото: ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Суддя апеляційного суду Черкаської області Юрій Биба повідомляє Вищу раду правосуддя та Генеральну прокуратуру про втручання в його професійну діяльність працівника Служби безпеки України. Про це інформує Резонанс із посилання на прес-центр судової влади України.

Повідомляється, що 27 вересня 2018 року о 8:49 Ю. Бибі зателефонував оперативний працівник СБ України та повідомив про необхідність зустрічі, зазначивши, що розмова стосуватиметься судді.

Під час зустрічі в службовому кабінеті судді о 13:30 представник спецслужби повідомив, що він та його колеги вживають усіх заходів для боротьби з корупцією в Черкаській області. Проте працівники поліції, на його думку, безпідставно склали щодо одного «порядного громадянина, який є невинуватим», два протоколи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), а тому вказаний громадянин є заявником у кримінальному провадженні за частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За словами судді, після того як він зрозумів, що йдеться про матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка перебуває у його провадженні, суддя попросив представника СБУ  залишити кабінет і більше не звертатись з будь-якого приводу.

Суддя вважає, що таким чином працівник Служби безпеки України намагався спровокувати його висловити свою думку щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення та записати розмову з метою подальшого впливу на суддю.

Суддя Ю. Биба розцінює такі дії як втручання у його діяльність щодо здійснення правосуддя з метою усунення його від розгляду справи.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

ФЕМІДА ПІД ТИСКОМ АБО ЧОМУ ЗАВЖДИ ВИННІ СУДДІ