Після того, як суддя скасував постанову прокурора про закриття справи, на нього почався тиск в Інтернеті - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

05 июнь 2020, Пятница, 03:43

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Після того, як суддя скасував постанову прокурора про закриття справи, на нього почався тиск в Інтернеті

19 февраля 2020г.

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення голови Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Лили Віталія Миколайовича про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Про це інформує Резонанс 19 лютого 2020 року із посиланням на прес-центр судової влади України.

Суддя повідомляє, що у його провадженні перебувала справа за скаргою про скасування постанови прокурора Новомосковської місцевої прокуратури від 13 липня 2018 року про закриття кримінального провадження.

25 липня 2018 року у справі винесено ухвалу, відповідно до якої скаргу заявника задоволено, скасовано постанову прокурора Новомосковської місцевої прокуратури про закриття кримінального провадження, яка потім була скасована.

Суддя повідомляє, що зазначена подія стала однією з причин застосування інформаційного негативного тиску та втручання в його діяльність як судді, порушення гарантій незалежності судді.

Як зазначає в повідомленні суддя, 8 лютого 2020 року в мережі Інтернет на інформаційно-аналітичному порталі «Антикор» була розміщена стаття «На вершине коррупционных схем в Новомосковске находится председатель местного суда Виталий Лыла».

У статті, зокрема, зазначалося, що голова Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Віталій Лила створив у приміщенні суду організоване злочинне угрупування з працівників суду, прокуратури та поліції. Стаття містить образливі висловлювання на адресу суддів та інших осіб, закликає «расшевелить болото новомосковской судебной коррупции».

Вказана стаття містила посилання на джерело інформації, яке у свою чергу посилається на джерело інформації – громадянина, який надрукував статтю на сторінці в мережі Facebook.

Суддя вважає, що зазначена стаття свідчить про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосудця, порушує гарантії незалежності судді та підриває авторитет судової влади.