27 травень 2024, Понеділок, 20:03

Суддю Рахівського райсуду Тулика засуджено до 6 років ув’язнення за хабарництво

16 Лютого 2021г.
изображение 2021 02 16 142639
Фото: Слово і Діло

16 лютого 2021 року вироком Вищого антикорупційного суду визнано винуватим та засуджено до 6 років позбавлення волі суддю Рахівського районного суду Закарпатської області, викритого у березні 2019 року на корупційному злочині.

Про це повідомляє Резонанс 16 лютого із посиланням на САП.

Так, зібраними в ході досудового слідства доказами, прокурорами САП та детективами НАБУ доведено причетність вказаного судді до отримання у вересні 2018 року 400 дол. та у березні 2019 року 10 тис. грн хабара.

Саме за такі суми вказаний суддя погодився посприяти у позитивному вирішенні в адміністративній справі, яка перебувала на розгляді у іншого судді Рахівського районного суду, а також розглянути на користь цього ж заявника цивільну справу про стягнення боргу.

Як повідомляє НАБУ, 20 березня 2019 року суддю викрили в момент отримання неправомірної вигоди.

Зауважимо, що суддя отримував хабарі у приміщенні службового кабінету.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши доводи сторін, колегія суддів ВАКС підтримала позицію прокурора САП - суддю визнано винуватим в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданого йому службового становища, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 368 КК України.

Вироком суду суддю засуджено до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади судді на 3 роки та конфіскацією усього належного йому майна.

Вирок набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, якщо не буде внесено апеляційної скарги.

Як писав Резонанс, Вища рада правосуддя на засіданні 18 лютого 2020 року розглянула клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика від здійснення правосуддя.

25 березня 2019 р. Тулику І.І. керівником САП Холодницьким Н.І. вручено повідомлення про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram