12 квітень 2024, П'ятниця, 21:50

Святошинський райсуд звернувся до ГПУ, ВРП та РСУ щодо втручання у здійснення правосуддя

24 Жовтня 2017г.
4

Святошинський районний суд міста Києва офіційно звернувся до Генпрокуратури, ВРП та РСУ стосовно подій 23-24 жовтня під час розгляду справи Коханівського М.М. Про це пише Резонанс із посиланням на коментар ЗМІ в.о. голови суду Андрія Скоріна щодо події, що мали місце 23-24 жовтня під час розгляду клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу комбату добровольчого батальйону ОУН Миколі Коханівському.

НАЦИОНАЛИСТЫ ЗАХВАТИЛИ ЗАЛ СВЯТОШИНСКОГО РАЙСУДА СТОЛИЦЫ

Як повідомлялось, 23 жовтня 2017 року до Святошинського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого Святошинського УПГУНП у м. Києві Баженової О.Л. щодо обрання міри запобіжного заходу стосовно Коханівського М.М., який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (вчинення хуліганства, тобто грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Як відомо, 21 жовтня 2017 року біля станції метро «Академмістечко» в м. Києві з участю командира добровольчого батальйону ОУН Коханівського М.М. сталася бійка зі стріляниною з травматичної зброї, в результаті чого одна людина дістала поранення.

Відповідно до протоколу про автоматизований розподіл матеріали справи передано для розгляду слідчому судді Миколаєць І.Ю.

Справу було призначено до розгляду на 23 жовтня 2017 року на 17 годину 00 хвилин. Слідчим суддею було вчинені всі можливі та передбачені законодавством дії для повного та всебічного розгляду даного клопотання, дано можливість підозрюваному перебувати в залі поряд зі своїми захисниками, вислухано та розглянуто численні клопотання, як підозрюваного, так і його захисників, забезпечено вільний доступ до зали громадян, представників ЗМІ, народних депутатів України.

Під час розгляду справи було заявлено клопотання про відвід судді, у задоволенні якого слідчим суддею Шум Л.М. було відмовлено, а також залишено без розгляду заяву про відвід судді Шум Л.М.

У справі через пізній час було оголошено перерву до 09 години 00 хвилин 24 жовтня 2017 року та повідомлено учасників судового розгляду про те, що підозрюваного на нічний час доби буде етаповано до ізолятора тимчасового тримання та на 09 годину 24 жовтня 2017 року буде доставлено до суду для розгляду справи по суті.

Після чого, особи які перебували в залі суду як вільні слухачі вчинили бійку та штовханину, висловлювали погрози на адресу судді, відмовлялися залишити залу судового засідання, на зауваження суду не реагували. Судді та секретарю судового засідання вдалося вийти із зали за допомогою працівників поліції. Після цього так звані «громадські активісти» заблокували зал судового засідання та почали бити вікна, нищити техніку, якою, зокрема, забезпечувався запис засідань та відеоконферензв`язок, меблі, скляний бокс для підозрюваних тощо.

ПОЛИЦИЯ ЗАДЕРЖАЛА СТОРОННИКОВ КОХАНИВСКОГО УСТРОИВШИХ ПОГРОМ В ЗАЛЕ СУДА

«Вважаю дії вищевказаних осіб, а особливо участь у цих подіях народних депутатів України, є неприпустимими, протиправними, такими, що створюють тиск на суд і є прямим втручанням у здійснення правосуддя з метою перешкодити виконанню службових обов’язків та містять ознаки адміністративного та кримінального правопорушення, – зауважив Андрій Скорін. – Крім того, через вказані дії було зірвано заплановані інші судові засідання, чим було порушено права учасників процесу, у тому числі у кримінальному провадженні щодо вбивств на Майдані 20 лютого 2017 року, запланованого сьогодні на 11:30».

У зв’язку із вказаними подіями суд був вимушений звернутися до Національної поліції України для припинення правопорушення.

Одночасно Святошинський районний суд міста Києві офіційно звернувся до Генеральної прокуратури України, Вищої ради правосуддя та Ради суддів України стосовно подій 23-24 жовтня під час розгляду справи Коханівського М.М. з повідомленням про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя для вжиття передбачених чинним законодавством України заходів щодо усунення та запобігання втручання у здійснення правосуддя як з боку громадських активістів, так і народних депутатів України.

Станом на 11:00 24 жовтня 2017 року залу засідань розблоковано силами Національної поліції України, порушники громадського порядку затримані, наразі тривають слідчі дії.

КОХАНИВСКИЙ ПОШЕЛ ПО СТОПАМ КОРБАНА И РУДЬКОВСКОГО

За інформацією прес-служби Святошинського райсуду Києва, наразі суд розглядає клопотання в іншому залі під посиленою охороною підрозділів спецпризначення. У залі присутні народні депутати України. Інші судові засідання у суді скасовано.