12 квітень 2024, П'ятниця, 15:10

Таємниці занедбаних місць столиці від My-Kiev.com: де страшно, але цікаво

22 Березня 2024г.

Майже у кожному великому та великому місті є багато покинутих будівель, тунелів та унікальних місць. І Київ — не виняток. За інформацією Мій Київ, столичні «заброшки» облюбували фотографи – для фотосесій, музиканти – для зйомок кліпів, а молодь – для графіті та вечірок.

Недобудована психіатрична лікарня

Однією з найвідоміших «закидів» Києва вважається недобудована психіатрична лікарня неподалік станції метро «Дорогожичі». Будувати її почали ще за радянських часів та обрали дуже мальовниче місце – урочище Кирилівська гай.

1 1

Однак після розпаду Радянського Союзу фінансування будівництва психіатричної лікарні суттєво урізали, а невдовзі й зовсім його припинили. Але у Києві ходять легенди, що головною причиною зупинки будівництва була величезна кількість нещасних випадків, через які гинули будівельники.

Занедбаний піонерський табір "Ленінець"

Колись улюблене місце всіх київських дітей – піонерський табір «Ленінець» наприкінці 1990-х теж закинули. Корінні кияни згадують, як відправляли до табору своїх дітей, адже він був дуже вдало розташований – на Трухановому острові. Багато хто вважав, що табір мав величезний плюс – він і в Києві, і на природі одночасно.

2

Табір пропрацював трохи більше 30 років. За цей час у ньому накопичилося багато дитячих малюнків, фотографій, книг, стінгазет. Цікаво, що їх досі можна побачити там.

Занедбаний завод руберойду

Цей завод вважається у любителів «закидів» одним із найцікавіших місць. Адже саме тут є не лише стіни, а й безліч книг, документів, що збереглися й досі.

3

Однак, гуляючи заводом, варто пам'ятати, що будівля на даний момент перебуває в аварійному стані. І хоча перекриття ще не руйнуються, краще не випробовувати долю. Також зараз небезпечно підніматися металевими сходами. Але ще кілька років тому любителі екстриму піднімалися нею на дах руберойдного заводу.

Тунель під Хрещатиком

Це улюблене місце київських дигерів, хоча звичайні кияни практично нічого не знають про його існування та появу. Насправді, занедбаний тунель – це колектор, який збудували ще 1910 року.

4

Однак найцікавіше, що в нього сховали річку, яка була витоком Козячого болота, яке колись знаходилося на місці Майдану Незалежності. Тоді річка, хоч і була невелика, текла прямо Хрещатиком і часто після дощу підтоплювала будинки. Тож було вирішено сховати її під землю. Ті, хто вже побував у тунелі, розповідають, що там дуже красиво і спокійно, на відміну від завжди галасливого Хрещатика.

Будинок культури на Виноградарі

Любителі київських недобудованих будівель називають Будинок культури на Виноградарі однією з найкрасивіших споруд, яку не вдалося завершити. 1990 року будівництво заморозили, коли готово було вже 65% будівлі.

5

Цікаво, що культурний центр будували у центрі житлового масиву. Архітектори планували, що у ньому буде і кінотеатр, і піонерська організація, та різноманітні освітні гуртки для дітей. Зараз же недобудований та занедбаний Будинок культури – улюблене місце для фотографів та любителів пригод.