13 квітень 2024, Субота, 03:18

Там була визначена доля України і Києва – Зеленський під час вшанування полеглих у битві за Мощун

21 Березня 2024г.

У боях за міста й села Київщини два роки тому була визначена доля України і Києва, заявив президент Володимир Зеленський, вшановуючи в другу річницю визволення Київської області від російських окупантів пам’ять захисників, які загинули під час оборони і звільнення села Мощун.

«Сьогодні ми згадуємо битву, яка відбулася вже два роки тому, але яку ніколи не можна забувати. Той час багато в чому визначив долю Української держави. Саме тут, у боях за Мощун, і неподалік, у боях за Гостомель, за Ірпінь, за інші міста й села Київщини, була визначена доля України й української столиці. Тоді вдалося не просто не пустити російську армію в Київ. Тоді всім у світі стало очевидно, якими є українці та що таке путінська Росія», – сказав Зеленський.

Як повідомили в пресслужбі президента, присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, під час якої прозвучали імена 118 захисників, які загинули в боях за село Мощун, відбиваючи вторгнення російських окупантів.

Село Мощун на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну стало одним із форпостів, які допомогли українським військовим виграти битву за Київ в 2022 році. Українські війська повністю звільнили Мощун від російських сил 21 березня.