14 квітень 2024, Неділя, 19:27

Тарифні протести в Україні: експерт розповів, як це працює

18 Січня 2021г.
попенко

Експерт в галузі житлово-комунального господарства представник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко прогнозує болгарський сценарій розвитку подій в Україні з приводу протестів проти підвищення цін на комунальні послуги. Про це інформує Резонанс 18 січня.

"Нас очікує болгарський сценарій, коли сотні тисяч людей вийдуть на вулиці, але Болгарія пройшла цей етап у 2013-2015 роках. Громадяни боролися з підвищенням тарифів на 1 відсоток. Чим це скінчилося? Кілька осіб скоїли самоспалення. В Україні щорічно піднімають ціни на 20-30 відсотків. Я думаю, ще тарифний Майдан це питання часу" - заявив Олег Попенко.

За даними ЗМІ, в Україні відразу в декількох областях України пройшли мітинги проти підвищення комунальних тарифів. На акції протесту вийшли в Харкові, Миколаєві, Полтаві та Кривому Розі. Мешканці міст перекривали рух на автошляхах, вимагаючи реакції чиновників в облдержадміністраціях.

Як результат уже 18 січня влада ухвалила політичне рішення знизити тарифи на газ. Заступник голови ОП Юлія Свириденко заявила журналістам про те, що "Кабінет міністрів на засіданні в понеділок планує обмежити ціну на газ для населення до 6,99 гривні за кубометр. Це рішення буде діяти до кінця карантину або до 31 березня".

Повне інтервью Олега Попенка в нашому радіо подкасті