13 червень 2024, Четвер, 11:10

Тупицький звернувся до Венедіктової: просить забезпечити належне процесуальне керівництво

19 Січня 2021г.
123

Відсторонений президентом Зеленським глава Конституційного Суду Олександр Тупицький заявляє, що готовий прийти для вручення підозри і просить Генерального прокурора Ірину Венедіктову забезпечити належне процесуальне керівництво.

Про це сказано в заяві, яку Тупицький направив Венедіктовій, повідомляє Резонанс 19 січня із посиланням на Цензор.НЕТ.

"Готовий прибути для участі у відповідній процесуальній дії (здійсненні вручення мені повідомлення про підозру) в визначені Вами або іншим компетентним фахівцем в установленому порядку дату і час", - сказано в заяві.

Також в заяві міститься адресоване до Венедіктової прохання "забезпечити належне процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12013110060002990, усунути допущені прокурорами і слідчими Державного бюро розслідувань порушення" і надати можливість реалізації його конституційного права на захист. Тупицький також просить Венедіктову "вжити заходи належного правового реагування" щодо слідчих ДБР і прокурорів, які нібито "допустили зазначені порушення закону і службові зловживання".

Тупицький також просить Венедіктову звернутися до глави держави про скасування ним указу №607/2020 від 29 грудня 2020 року про його звільнення з посади судді КС.

Крім того, на сайті КС міститься спростування положень заяви ДБР, зокрема, про те, що Тупицький перешкоджає наданню підлеглими документів за запитами органу досудового розслідування і явку осіб за повістками слідчого.

Також в КС зазначають, що, згідно з ч.9 ст.24 закону про КС, судді КС про підозру у вчиненні кримінального злочину має повідомляти генеральний прокурор або особа, яка здійснює його повноваження, що "робить неправомірним здійснення цієї процесуальної дії будь-ким з інших осіб".

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram