14 червень 2024, П'ятниця, 13:07

Тупицькому таки планують вручити підозру. І не одну

24 Грудня 2020г.
143877.gif

Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького викликають на 28 грудня до Офісу Генерального прокурора для вручення підозри.

Про це повідомляє Резонанс 24 грудня із посиланням на Радіо Свобода.

Напередодні журналісти програми «Схеми» опублікували розмови голови КСУ у розслідуванні «Плівки Тупицького», які можуть свідчити про його причетність до суддівського шахрайства та отримання хабарів.

«Тупицький викликаний до Офісу Генпрокурора на понеділок (28 грудня 2020 року – ред.) для проведення процесуальних дій», – повідомила «Схемам» начальниця Управління інформаційної політики Офісу Генпрокурора Сюзанна Савчук. Також підтвердив цю інформацію журналістам і перший заступник Генпрокурора Роман Говда.

За інформацією джерел «Схем» у правоохоронних органах, Тупицькому планують вручити підозру у кримінальному провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, який підозрюється, серед іншого, і у тому, що він шляхом введення в оману заволодів активами «Зуївського енергомеханічного заводу».

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ ЗВІЛЬНИЛА СУДДЮ ТАТЬКОВА

Зокрема, Тупицькому інкримінується вчинення злочинів, передбачених статтею 384 (завідомо неправдиві показання) та статтею 386 (примушування свідка до відмови від давання показань, а також до давання завідомо неправдивих показань та підкуп свідка з тією самою метою) ККУ.

Напередодні «Схеми» опублікували запис розмови за участю Олександра Тупицького, який свідчить про те, що голова Конституційного суду до нинішньої посади як районний суддя Донецька у період 2006-2010 років за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу.

Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

Сам Тупицький утримався від коментарів по суті поставлених журналістами запитань.

У свою чергу компетентне джерело Резонансу заявило, що підозра, яку наступного тижня планують вручити очільнику КСУ, "стане першою, але не останньою для нього".

Також співрозмовник висловив сподівання, що "будуть вжиті належні запобіжники, аби Тупицький не ухилився від правосуддя".

КСУ МОЖЕ ВИЗНАТИ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ ВАКС, — ТУПИЦЬКИЙ

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram