» У ДБР очікують, що Порошенку оберуть запобіжний захід у день його повернення – 17 січня

30 січень 2023, Понеділок, 00:06

У ДБР очікують, що Порошенку оберуть запобіжний захід у день його повернення – 17 січня

12 Січня 2022г.


КИЇВ. 12 січня. Резонанс. У Державному бюро розслідувань зробили заяву щодо повернення в Україну п'ятого президента Петра Порошенка і зазначили, що розраховують на проведення усіх необхідних процесуальних дій в день його повернення, у тому числі обрання запобіжного заходу, передає Резонанс із посиланням на ДБР.

Цитата

"За інформацією зі ЗМІ, п’ятий Президент України планує повернутися до України 17 січня 2022 року. Тому органи досудового розслідування розраховують на проведення усіх необхідних процесуальних дій в день його повернення, у тому числі обрання запобіжного заходу", - йдеться у повідомленні.

У ДБР також наголосили, що ухилення п'ятим Президентом України від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного та від явки до суду може розцінюватись як один із ризиків, що надасть підстави слідчому судді для постановлення рішення про застосування найбільш суворого запобіжного заходу.

Додамо

Також у Бюро нагадали, що у грудні 2021 року намагалися вручити Порошенку повістку, але він проігнорував представників правоохоронного органу та поїхав у невідомому напрямку.

"... з метою виконання народним депутатом покладених на нього процесуальних обов’язків, слідчий за погодженням з в. о. Генерального прокурора звернувся до Печерського райсуду міста Києва з відповідним клопотанням про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу.

У зв’язку з тим, що вказаний нардеп ухилився від явки до суду, зазначене клопотання досі не розглянуто слідчим суддею", - зазначили у ДБР.

Раніше

Адвокат Ігор Головань повідомив, що Печерський районний суд Києва дозволив затримати п'ятого президента України Петра Порошенка для доставки до суду для обрання йому запобіжного заходу. 

Що було раніше

6 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на все майно п’ятого президента України Петра Порошенка.

Порошенку повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

П'ятого президента України викликали 23 грудня до ДБР, проте він перебував за кордоном.

6 січня Порошенко повідомив, що 17 січня повернеться до України, та зустрінеться з генеральним прокурором Іриною Венедіктовою.