» У госпсуді Хмельницької області прокуратура оскаржує неправомірну передачу в оренду 30 га землі

01 грудень 2022, Четвер, 03:06

У госпсуді Хмельницької області прокуратура оскаржує неправомірну передачу в оренду 30 га землі

11 Червня 2020г.
teofip-top

Органи прокуратури Хмельницької області продовжують роботу щодо захисту інтересів держави у сфері земельних відносин. У межах реалізації представницьких повноважень, Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено порушення при використанні землі на території Теофіпольського району.

Як поінформували Резонанс 11 червня у пресслужбі облпрокуратури, Теофіпольською райдержадміністрацією неправомірно, всупереч вимогам земельного законодавства одному із фермерських господарств в оренду на 7 років передано земельні ділянки загальною площею 30 га.

При прийнятті зазначеного розпорядження та укладенні договору оренди райдержадміністрація перевищила свої повноваження та без проведення земельних торгів передала ділянки у користування як землі нерозподілених (невитребуваних) паїв, при тому, що вказані землі не були включені до площ ріллі, яка підлягає розподілу.

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання незаконним та скасування розпорядження районної державної адміністрації, а також визнання договору оренди землі вартістю близько 1,8 млн грн недійсним.

Як повідомив заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігор Барахтенко, позов прокурора перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.