20 травень 2024, Понеділок, 19:09

У Грузії активно торгують “українськими” патронами

14 Березня 2017г.
Lcw в Грузії 1

За інформацією джерел міжнародної розвідувальної спільноти, останнім часом у мережі грузинських магазинів зброї «Калібр» у продажу з’явилися патрони з маркуванням «LCW» (Lugansk Catridge Works) виробництва Луганського патронного заводу.

Як повідомляє Українська асоціація власників зброї, цю інформацію підтверджує і сам сайт магазину зброї «Калібр» (Caliber), на якому серед інших боєприпасів можна знайти патрони з маркуванням «LCW».  Зокрема: Патрони 7,62×39 мм до низки карабінів під т. зв. проміжний патрон «АК-47». Не вказана ціна, але сказано, що очікується поставка товару; Патрони 9×19 мм до пістолетів, які використовують патрони «Люгер/Парабелум». Ціна 0,80 лари (0,32$) за штуку, товар є в наявності.

11

Щоб уточнити інформацію і перепровірити маркування, інсайдерам вдалося сфотографувати одну з пачок патронів 9×19, які продаються в магазинах «Калібр». На упаковці пачки з 50 патронами є логотип Луганського патронного заводу «LCW«, країна-виробник – Україна, також є маркування «073» і «Lot №У05». На самих патронах є маркування калібру – 9×19, а також штамп патронного заводу Луганська – «LCW». Цікаво, що ні на упаковці, ні на самих патронах немає штампа з датою (рік) виготовлення.

33

Станом на 2010 рік основними акціонерами Луганського патронного заводу були кіпрські Verhalt Holdings Ltd. (24,9929 %), Perinhar Holdings Ltd. (24,9858 %), Triestford Enterprises Ltd. (24, 9787 %), Laraik Holdings Ltd. (10 %). Трохи раніше одним з інвесторів заводу називалась компанія ЗАТ «Брінкфорд», що належить бізнесмену грузинського походження Давиду Жванії, який, є інформація, ще до подій 2014 року встиг позбутися своїх активів. У 2011 і 2012 роках Луганський патронний завод працював у збиток. У травні 2014 року приватне акціонерне товариство «Луганський патронний завод» виробило останню партію комерційних боєприпасів, які встигли потрапити на прилавки українських магазинів.

44

Незабаром, під час збройного агресії Росії на сході України, завод взяла під контроль терористична організація «Луганська народна республіка». З того часу точних даних про кількість виготовлених боєприпасів і про нинішню діяльність заводу немає. Хоч на початку 2016 року в російських ЗМІ та на інтернет-ресурсах бойовиків постійно з’являлася інформація про нарощування потужностей Луганського патронного заводу з виробництва патронів в інтересах терористів «Л/ДНР». Зокрема, щодо випуску патронів 5,45х39 мм з кулею підвищеної пробиваємості, а також патронів калібру 7,62 і 9 мм.

За рік до цього в українських ЗМІ була інформація про те, що згаданий вище Давиж Жванія начебто вивіз обладнання заводу в Росію.

55

Патрони 9×19 на українському ринку з’явилися на початку 2000-х. Попит на боєприпаси цього калібру зріс після появи пістолетів під цей патрон – відповідно, до їх виробництва на комерційній основі приступив і Луганський патронний завод. На фоні відносної лібералізації українського законодавства «Про зброю» і збільшення попиту на патрони цього калібру, останні кілька років навіть відчувався дефіцит патронів 9×19. Відповідно, стверджувати, що патрони 9×19 з маркуванням LCW, які продаються зараз у Грузії є старими запасами – доволі сумнівно.

66

Не слід відкидати версію про те, що патрони з маркуванням «LCW – Вироблено в Україні», які з‘явилися за останній рік на ринку зброї Грузії – це свіжа продукція. Можливо, вони випускаються з моменту збільшення потужностей на підконтрольному російським окупантам і місцевим колаборантам заводі з кінця 2015 – початку 2016 року. Очевидно, там працює комерційна лінія з виробництва патронів 9×19 і боєприпасів інших калібрів, на які є попит на цивільному ринку.

Далі ці патрони, ймовірно, нелегально, контрабандним шляхом вивозять на не окуповану територію України і пройшовши «легалізацію» як український продукт, експортують в інші країни (зокрема, у Грузію), що дає змогу припустити, що хтось гріє на цьому руки.