27 травень 2024, Понеділок, 19:59

У ЄС очікують від Ради розумного виходу з кризи, спричиненої рішенням КС

3 Листопада 2020г.
КСУ

У ЄС сподіваються, що Верховна Рада швидко знайде "розумний вихід" з кризи, що виникла внаслідок скандального рішення Конституційного суду. Про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Посол зазначив, що стурбований рішенням, оскільки воно ставить під питання низку досягнень України у боротьбі з корупцією та зобов’язання, які взяла на себе Україна у її відносинах з ЄС.

"Ми взяли до уваги, наскільки терміново президент та інші органи влади почали вирішувати цю проблему. Дуже важливо, щоб зараз українська влада, особливо парламент, швидко знайшли розумний вихід із ситуації", - заявив Матті Маасікас.

Посол додав, що у ЄС звернули увагу на ініціативу президента щодо загальної судової реформи, та що Євросоюз готовий надати у цьому свою підтримку.

Як вже повідомляла "Європейська правда", у ЄС стурбовані останніми рішеннями Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів і воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Група депутатів Європарламенту звернулася до України із закликом відновити функції НАЗК, при цьому їхній заклик суперечить позиціям рішення КС.