29 лютий 2024, Четвер, 07:26

У Києві суд розпочав відбір присяжних у справі поліцейського Олійника: подробиці

14 Лютого 2020г.
47a429ab1ffc3dd1459101487232955d5c8f1a69

Голосіївський районний суд Києва розпочав відбір присяжних у справі патрульного поліцейського Сергія Олійника, який обвинувачується у вбивстві 17-річного хлопця під час переслідування BMW. Наразі суд відібрав лише двох. Про це УНН повідомила прессекретар прокуратури міста Києва Надія Максимець, передає Резонанс.

“14 лютого 2020 року Голосіївський районний суд Києва розпочав відбір присяжних у справі за обвинуваченням поліцейського Сергія Олійника у вчиненні кримінальних правопорушень”, — повідомила Максимець.

Так, поліцейського обвинувачують у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого), ч. 1 ст. 115 (вбивство), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин) та п. 5 ч. 2 ст. 115 (вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб) КК України.

“У ході засідання, після опитування кандидатів у присяжні за заявою прокурора, суд відвів трьох з шести кандидатів у присяжні. За заявою захисту суд відвів ще одного присяжного. Таким чином суд відібрав лише двох кандидатів у присяжні”, — сказала Максимець.

Також у прокуратурі зазначили, що наступне судове засідання відбудеться 2 березня 2020 року.

“Суд має обрати ще трьох присяжних. Їх буде відібрано за результатом автоматизованого розподілу. Після відбору усіх присяжних і сформування складу суду розгляд справи розпочнеться спочатку”, — додала прессекретар.

У прокуратурі також пояснили з яких причин суд відвів кандидатів у присяжні. Так, одна з кандидатів у присяжні раніше вже була задіяна у розгляді цієї справи, однак тоді заявила про самовідвід через публікацію її фото у судовому засіданні — заявила, що через публікацію порушені її права. Прокурор на сьогоднішньому засіданні заявив їй відвід.

“Другий кандидат — колишній оперуповноважений, а нині пенсіонер МВС, у зв’язку з чим є ймовірність впливу на присяжного з боку правоохоронних органів. Прокурор з цих підстав просив про відвід цього кандидата і суд задовольнив. Третій кандидат, якого відведено за заявою прокурора, працює на тому ж підприємстві, що і інша кандидат у присяжні, через це він може впливати на її думку у цій справі”, — резюмувала Максимець.

Як повідомляв УНН, 7 лютого 2016 року у Києві співробітник Управління патрульної поліції в Києві Сергій Олійник під час переслідування автомобіля BMW смертельно поранив з табельної зброї 17-річного пасажира цієї автівки.