27 травень 2024, Понеділок, 19:38

У НАБУ ще вирішують, як реагувати на відмову судді Чаусу в політичному притулку в Молдові

15 Березня 2021г.
Чаус 1

Екссуддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус отримав остаточну відмову в наданні політичного притулку в Молдові. Як повідомляють молдовські ЗМІ, відповідне рішення прийняла Колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Вищої судової палати Молдови. Про це пише Резонанс 15 березня.

У НАБУ повідомили Радіо Свобода, що аналізують інформацію про те, що Молдова остаточно відмовила колишньому судді-втікачеві Миколі Чаусу в політичному притулку. Реакцію відомства бюро оприлюднить згодом.

Нагадаємо, ще 2017 року у Національному антикорупційному бюро України заявили, що готують документи для екстрадиції судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса.

Після відмови Верховного суду Молдови у наданні політичного притулку Чаусу, суд першої інстанції цієї країни продовжить слухання справи про його екстрадицію, - повідомив Укрінформу в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук. Він нагадав, що раніше суд першої інстанції зупинив розгляд справи про екстрадицію Чауса до винесення остаточного рішення стосовно його оскарження відмови президента Молдови  у наданні політичного притулку. Грищук вважає, що, за оптимістичним прогнозом, розгляд справи Чауса у Молдові може тривати іще близько року, оскільки після рішення першої інстанції є можливість його оскарження у апеляційному і касаційному порядку.

9 серпня 2016 року НАБУ та САП повідомили про факт одержання суддею Чаусом хабара в сумі 150 тис дол. У вересні  того ж року Верховна Рада України підтримала подання про надання згоди на затримання та арешт судді Чауса.  Скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний залишив територію України.

ДБР ЗАЦІКАВИЛА ПРИЧЕТНІСТЬ ПОРОШЕНКА ДО ВТЕЧІ СУДДІ ЧАУСА

За даними Інтерфакс-України, він прилетів у Молдову приватним літаком із вказівкою службам київського аеропорту не оглядати борт. Чаус приїхав у Молдову нелегально, а наприкінці 2016 року здався молдовській владі. Живучи в Кишиневі, Чаус регулярно ходив у сауну, пересувався містом в автомобілі Mercedes-Benz чорного кольору з номером 222. Він також відвідував Свято-Георгіївську церкву в центрі Кишинева. Молдовські журналісти навіть зняли на відео, як Микола Чаус з охороною прогулювався Кишиневом.

Тодішній президент Молдови Ігор Додон відмовив йому в наданні політичного притулку. Чаус оспорив це рішення в суді. Розгляд тривав понад два роки.

Чауса оголосили в національний і міжнародний розшук.

У НАЦПОЛІЦІЇ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ ІНТЕРПОЛ ЗАКРИВ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОЗШУК СУДДІ ЧАУСА

В Україні йому загрожує позбавлення волі на термін до 12 років.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram