22 лютий 2024, Четвер, 09:05

У Раді керуючих МАГАТЕ підготували проект резолюції із закликом до рф залишити ЗАЕС – ЗМІ

9 Вересня 2022г.


КИЇВ. 9 вересня. Резонанс. Напередодні засідання Ради керуючих МАГАТЕ, яке відбудеться наступного тижня, Канада та Польща підготували документ, який містить заклик до росії про припинення всіх дій на ядерних об’єктах України. Про це повідомляє Reuters, передає Резонанс.

Цитата

«Проект резолюції, який, за словами дипломатів, підготували Польща та Канада напередодні наступного тижня засідання Ради керуючих ядерної організації ООН, закликає росію припинити всі дії на ядерних об’єктах України», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що проект, який поширюється серед 35 країн у Раді керуючих, вищому керівному органі Міжнародного агентства з атомної енергії, є продовженням резолюції, прийнятої на екстреному засіданні ради в березні, проти якої виступили лише росія та Китай.

«Як і в березні, дипломати заявили, що метою було показати, що росія дипломатично ізольована, і тиснути на неї, щоб вона припинила окупацію Запорізької АЕС, найбільшої в Європі, де, за словами МАГАТЕ, окупація та обстріли з війни становлять ризик катастрофи ядерна аварія», - зазначається в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МАГАТЕ підтвердило пошкодження резервної лінії електропередач на Запорізькій АЕС

У проекті тексту, з яким ознайомилося Reuters, йдеться, що правління «висловлює жаль з приводу постійних насильницьких дій російської федерації проти ядерних об’єктів в Україні, включаючи постійну присутність російських військ і персоналу «Росатома» на Запорізькій атомній електростанції».

«За словами дипломатів, проект тексту, підготовлений від імені України, яка не є членом Ради керуючих, ще має бути офіційно поданий на щоквартальну зустріч правління наступного тижня. Потім його обговорюють і голосують», - йдеться в повідомленні.

Окрім того, зазначається, що кілька дипломатів заявили, що оскільки формулювання схоже на березневу резолюцію, яка «висловлює жаль» з приводу окупації України росією, вона, ймовірно, буде легко прийнята, і вони очікують незначних змін у її формулюванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МАГАТЕ у доповіді про ЗАЕС попередило про "катастрофічну" загрозу через обстріли

Інформагентство повідомляє, що автори документа закликають росію «негайно припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції та будь-якого іншого ядерного об’єкта в Україні, щоб компетентні органи відновили повний контроль над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України».