» У Росії фігуранта “справи кримських мусульман” Абдуллаєва випустили із ШІЗО після 55 днів ізоляції

01 грудень 2022, Четвер, 09:36

У Росії фігуранта “справи кримських мусульман” Абдуллаєва випустили із ШІЗО після 55 днів ізоляції

25 Грудня 2021г.


КИЇВ. 24 грудня. Резонанс. Засудженого в Росії фігуранта “справи кримських мусульман” Теймура Абделлаєва перевели із ШІЗО до загального барака колонії № 2 Салавата в Башкирії. Про це повідомляє громадянське об’єднання “Кримська солідарність” із посиланням на матір Абдуллаєва Діляру, яка змогла зустрітися із сином, передає Резонанс.

Деталі

Абдуллаєв розповів на побаченні, що вийшов зі штрафного ізолятора 18 грудня. Він провів в ізоляції 55 днів поспіль.

“Жінка констатувала болючий вигляд Абдуллаєва — жовті очні яблука, що свідчать про проблеми з печінкою, а сам політв’язень скаржився на біль у спині та нирках”, — йдеться у повідомленні.

Діляра Абдуллаєва вказала, що у сина видно ознаки інтоксикації та зневоднення організму.

Вона додала, що обговорювала з керівництвом колонії можливість побачення Абдуллаєва із дружиною, яку той не бачив уже 5 років.

Контекст

8 вересня цього року кримського татарина Теймура Абдуллаєва, незаконно засудженого країною-агресором РФ, знову безпідставно помістили в штрафний ізолятор.

Згодом, а саме 25 жовтня Абдуллаєва повторно відправили до штрафного ізолятора.

Абдуллаєв утримувався в штрафному ізоляторі понад рік за нібито “систематичне порушення режиму утримання”, як заявляли в адміністрації колонії. На початку червня 2021 року його все ж випустили з ШІЗО завдяки зусиллям його адвокатів та родичів.

16 березня Офіс генерального прокурора України розпочав кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни представниками органів влади на території країни-агресора через утримування Абдуллаєва в штрафному ізоляторі.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок фігурантам сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” у червні 2019 року. Пізніше Верховний суд Росії змінив вирок кримчанам.