22 вересень 2023, П'ятниця, 05:45

У СБУ повідомили, що буде зі справами Медведчука після його обміну

22 Вересня 2022г.


КИЇВ. 22 вересня. Резонанс. Очільник Служби безпеки України Василь Малюк розповів деталі обміну народного депутата Віктора Медведчука на українських героїв та заявив, що обмін Медведчука не перешкоджає розгляду його справ у суді, повідомляє Резонанс з посиланням на інформацію СБУ.

Цитата

"Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах", – зазначив в.о. голови СБУ.

Він підкреслив, що обмін Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді: "Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого".

Деталі

Малюк додав, що проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, як повідомляється, ухвалив рішення про здійснення обміну. "Сам Медведчук також надав згоду на це. Тож суд задовольнив клопотання прокурора", - йдеться у повідомленні.

Тож, із 215 полонених, яких врятували з російського полону, безпосередньо 200 захисників обміняли на Віктора Медведчука. Звільнених українців зустрічали у Чернігівській області під час процедури обміну, що була організована під керівництвом Офісу Президента.

В.о. голови СБУ зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення рф загалом відбулося 20 таких звільнень, за результатами яких вдалося повернути з полону 802 бранців.

Доповнення

Віктору Медведчуку раніше повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації) та ч. 1 ст. 438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.

У СБУ відзначили, що наразі майно Медведчука та його дружини заарештовано. Зокрема, йдеться про:

  • 30 земельних ділянок площею понад 144 га;
  • 72 одиниці нерухомого майна (будинки, квартири, гаражі, споруди);
  • 2 яхти, вартість однієї з яких близько 200 млн євро;
  • 24 транспортні засоби;
  • 1 залізничний вагон;
  • корпоративні права 25-ти підприємств;
  • 316 одиниць коштовних картин, годинників, ваз тощо.