29 травень 2024, Середа, 20:38

У СІЗО Сімферополя утримують близько 100 українців – росЗМІ

17 Грудня 2022г.


КИЇВ. 17 грудня. Резонанс. Російські ЗМІ повідомляють про те, що окупаційна влада утримує у СІЗО Сімферополя від 50 до 100 громадян України, яких було захоплено російською армією чи спецслужбами на окупованих територіях та вивезено до Криму, передає Резонанс.

Деталі

Днями глава фсб олександр бортніков заявив, що на пунктах пропуску кордону росії затримано 400 “українських націоналістів та осіб, які вчинили військові злочини”.

За інформацією росЗМІ, російська фсб звинувачує деяких утримуваних у “тероризмі”, проте українська сторона вважає їх військовополоненими.

Іншим не оголошували звинувачення і тримають на підставі того, що вони “чинили опір спеціальної військової операції”.

За інформацією кримського адвоката Еміля Курбедінова, у СІЗО Сімферополя на кінець листопада перебували близько 10 жінок та не менше 50-60 чоловіків — громадян України. Їх утримують там по кілька місяців, деяких з березня і квітня.

Адвокат Олексій Ладін, який також працює в Криму, заявив, що в СІЗО Сімферополя перебувають не менше сотні громадян України. При цьому у вересні в Криму було відкрито друге СІЗО, як вважають юристи, спеціально для громадян України. Усі адвокати знають про те, що затриманих в Україні привозять до нового ізолятора, а крім ФСВП його охороняє фсб.

Деякі затримані провели у СІЗО кілька тижнів чи місяців і були відпущені: таких близько 7-8 осіб. Їхні імена не називають з міркувань безпеки, з Криму вони виїжджали на територію росії.

Один із відомих випадків – відправлена до СІЗО українка, яка з чоловіком та двома дітьми в'їхала до Криму.

“Вона говорила, що не розуміє, чому її вирішили відправити в ізолятор, в якому вона провела 1,5 місяця, поки чоловік із дітьми чекав її на орендованій квартирі в Криму”, – заявив кримський адвокат Курбєдінов.

Ще один адвокат розповів, що у цій установі перебувають дві категорії громадян України.

Перша група – ті, хто виїхав із зон бойових дій на територію росії, на кордоні був підданий допитам і перевіркам гаджетів і затриманий, оскільки російські спецслужби вирішили, що ці люди мають відношення до ЗСУ або добровольчих батальйонів. Друга – люди, привезені до СІЗО Сімферополя з окупованої території України.

Додамо

На деокупованій території Херсонської області виявили 10 катівних.