19 липень 2024, П'ятниця, 12:03

У Слов’янську підприємець під час карантину і далі торгував будівельними матеріалами у магазині. Адмінпротокол передано до суду

20 Березня 2020г.
У Слов’янську підприємець під час карантину і далі торгував будівельними матеріалами у магазині. Адмінпротокол передано до суду

До Слов’янського міськрайонного суду Донецької області надійшов перший адміністративний матеріал за статтею 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності гр. Г. за порушення правил карантину. Справу призначено до розгляду. Матеріали будуть розглянуті в межах процесуальних строків.

Про це пише Резонанс 20 березня із посиланням на пресслужбу суду.

Так, 19 березня 2020 року працівниками Слов’янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області було складено протокол про адміністративне правопорушення стосовно гр. Г., який здійснював підприємницьку діяльність, а саме реалізовував будівельні товари у магазині «Євростандарт», що розташований у м. Слов’янську, був відчинений та знаходився у вільному доступі для громадян.

Тим часом Шевченківський районний суд міста Києва 20 березня ухвалив перше рішення у справі за порушення правил карантину. Так, судом було встановлено, що жителька міста Києва здійснювала продаж продуктів харчування з рук у невстановленому місці чим допустила порушення санітарно-протиепідемічних правил у період дії карантину.

За результатами розгляду справи, особу визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого статтею 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративний штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Звертаємо увагу, що Верховна Рада України ухвалила Закон, спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусу (COVID-19). Законодавець ввів адміністративну, а також посилив кримінальну відповідальність за порушення карантину та умисне зараження.

Адміністративна відповідальність

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею № 44-3.

Вона передбачає відповідальність за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних норм і правил, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування.

Зокрема, за самовільне залишення місця обсервації, функціонування всупереч заборонам розважальних закладів, ресторанів, проведення масових заходів тощо.

Це стосується як простих громадян, так і бізнесу (зокрема керівників підприємств).

Санкція за порушення – штраф у розмірі:

для громадян – від 17 тис. до 34 тис. грн.;

для посадових осіб – від 34 тис. до 170 тис. грн.

Кримінальна відповідальність

Порушення санітарних правил і норм, що призвело до поширення захворювання або створило загрозу поширенню, є кримінально караним (ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України). Таке порушення правил може виражатись у діях, зазначених вище.

Законодавець істотно посилив покарання за даний злочин. Відтепер, санкція передбачатиме штраф у розмірі від 17-51 тис. грн. або позбавлення волі на строк до 3 років.

У випадку, якщо такі дії спричинять загибель людей або інші тяжкі наслідків, особі буде загрожувати покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Звертаємо увагу, що за цей злочин можуть притягнути як звичайних громадян, так і посадових осіб (у тому числі керівників підприємств).

Піклуйтесь про своє здоров'я та здоров’я оточуючих вас людей.

За повідомленням прес-служби суду