27 вересень 2023, Середа, 14:34

У справі про зловживання при закупівлях “Укрзалізницею” ПЛР-тестів оголошено нові підозри

28 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 28 жовтня. Резонанс. Кількість підозрюваних у справі про зловживання при закупівлі ПЛР-тестів "Укрзалізницею" зросла до 8 – підозру оголошено ще двом особам. Про це інформує Резонанс з посиланням на повідомлення Національного антикорупційного бюро.

Цитата

"НАБУ і САП збільшили до восьми осіб коло підозрюваних у корупційній схемі з закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для працівників залізниці. Йдеться про двох представників однієї з філій АТ "Укрзалізниця", яким 26 жовтня 2022 року повідомили про підозру. А саме:

• ексначальника відділу однієї з філій АТ "Укрзалізниця" – ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України;

• колишню уповноважену особу, відповідальну за здійснення процедури спрощеної закупівлі однієї з філій АТ "Укрзалізниця" – ч. 1 ст. 366 КК України", – ідеться у повідомленні.

На момент скоєння злочину підозрювані обіймали вказані посади.

Контекст

За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року "Укрзалізниця" організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові – 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак, структурні підрозділи АТ "Укрзалізниця" відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

У червні 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом особам, з них троє на момент вчинення злочину були співробітниками "УЗ", а ще троє – представниками бізнесу.