08 травень 2024, Середа, 19:22

У справі стосовно екснардепа Іщенка оголошено обвинувальний акт

21 Липня 2020г.
5dd5505dda1a0

20 липня 2020 року у Вищому антикорупційному суді за участі прокурорів САП відбулось перше засідання з розгляду по суті у справі про обвинувачення колишнього народного депутата України Валерія Іщенко та ще двох осіб - фінансового радника згаданого народного депутата та колишнього позаштатного радника Глави Адміністрації Президента України.

Про це повідомляє Резонанс 21 липня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

На засіданні прокурор САП оголосив короткий виклад обвинувального акту. Після чого і обвинувачення, і захист виступили зі вступними промовами.

Також в ході засідання колегія суддів ВАКС визначила порядок та обсяг дослідження доказів у справі.

Наступний розгляд у справі заплановано на 14:00 год. 12 серпня 2020 року.

Як нагадує Резонанс, торік у листопаді НАБУ повідомляло, що у 2015 році приватний підприємець звернувся до чинного на той час народного депутата України з проханням сприяти організації схеми постачання метизної продукції «Укрзалізниці» за вдвічі завищеними цінами. Нардеп погодився сприяти у вчиненні злочину, зокрема, порадами, фінансовими ресурсами та своїми діловими зв’язками. У цей же час його помічник також долучився до вчинення злочину виконанням доручень нардепа щодо фінансів та консультуванням інших учасників схеми.

Народний обранець також звернувся до експозаштатного радника Глави Адміністрації Президента України, аби він здійснив вплив на службових осіб ДП «Укрзалізничпостач». Службовці ДП мали забезпечити перемогу на торгах та укладення договору постачання метизної продукції за бажаною для учасників злочину ціною. У результаті, за домовленістю, службові особи «УЗ» допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той момент майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, «Укрзалізниці» було завдано майнової шкоди у розмірі понад 20 млн грн.

Розслідування наведених фактів НАБУ та САП розпочали у січні 2016 року.

Вже в липні 2016 року встановлені та затримані перші п’ять підозрюваних осіб, серед яких як представники комерційних структур, так і службовці «Укрзалізниці».

У жовтні-листопаді 2016 року повідомили про підозру колишньому в.о. керівника ДП «Укрзалізничпостач», а також організатору злочину — бенефіціару ТОВ «Інкомм», якого через переховування від слідства, оголосили в міжнародний розшук. В березні 2017 року справу скерували на розгляд до Солом’янського районного суду м.Києва.

У липні 2017 року чотирьом особам, серед яких представники комерційних структур та службовці «Укрзалізниці», повідомлено про підозру у вчиненні аналогічного злочину. В серпні 2018 року справу за цим епізодом передано до Солом’янського районного суду м.Києва.

В 2019 році коло причетних до вчинення злочину поповнилося екснародним депутатом України, його фінансовим радником та експозаштатним радником Голови Адміністрації Президента України (2015–2016 рр.).

2 жовтня 2019 року детективами НАБУ за погодження прокурорів САП вказаним особам повідомлено про підозру за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.15 – ч.5 ст.191 КК України.

12 червня 2020 року обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Застереження: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.