» У ВРП відкидають звинувачення у зриві судової реформи

29 червень 2022, Середа, 15:11

У ВРП відкидають звинувачення у зриві судової реформи

14 Січня 2020г.
82709559_543278123198132_7335513638570033152_n

У Вищій раді правосуддя заявляють, що лобістські громадські організації поширюють недостовірну інформацію про зрив ВРП судової реформи. Про це написав член ВРП Олексій Маловацький на своїй сторінці в соцмережі Facebook, пише Резонанс 14 січня 2020 року.

- Начебто ВРП затвердила положення про проведення конкурсу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - таке, яке не відповідає вимогам законодавства, чим ускладнила участь іноземних експертів. Водночас ні для представників Ради суддів, ні для учасників конкурсу Положення про проведення конкурсу до ВККС не є обтяжливим, оскільки Рада суддів направила своїх представників, а понад 189 кандидатів подали документи до ВККС, - підкреслив він.

О.Маловацткий нагадав, що відповідно до ст. 95-1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів" до складу конкурсної комісії входять зокрема три особи з числа міжнародних експертів, ЗАПРОПОНОВАНИХ міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної відповідно до Закону "Про Вищий антикорупційний суд.

Таким чином до складу конкурсної комісії можуть бути рекомендовані тільки ті експерти і тими організаціями, які були рекомендовані до ГРМ для створення Вищого антикорупційного суду.

"Відтак жодних інших осіб, жодними іншими організаціями чи навіть Урядами інших держав до конкурсної комісії не може бути рекомендовано. Крім того, ВРП звернулася до міжнародних організацій з пропозицією надати кандидатів до складу Конкурсної комісії, однак допоки відповідей немає!", - нагадав він.

О.Маловацький вважає логічнім, що європейські та міжнародні організації як суб’єкти подання не прийняли участі у формуванні конкурсної комісії оскільки Венеційська комісія негативно оцінила закон 193 (законопроект 1008).

"На завершення, "експерти" з лобіських організації , спочатку читайте, що пишите, оскільки правові легенди можуть бути сприйняті "локальними консультантами" іноземних партнерів, однак де останні не покладаються на легенди, так і виходить "ні про що"! Не потрібно робити якнайгірше, а потім героїчно виправляти "все пропало", - зауважив член ВРП.