22 лютий 2024, Четвер, 10:53

У Запоріжжі 58-річна жінка померла від ботулізму, поліція відкрила провадження

25 Липня 2021г.


КИЇВ. 25 липня. Резонанс. У Запоріжжі ще у червні чоловік та жінка захворіли на ботулізм після того, як придбали та з'їли в’яленого ляща. Як повідомили у поліції, днями 58-річна жінка померла, а правоохоронці відкрили справу, передає Резонанс. 

Контекст

Як повідомили у поліції, 15 червня чоловік і жінка, мешканці Шевченківського району Запоріжжя, звернулись до медичного закладу через різке погіршення стану здоров’я. Захворювання постраждалі пов’язують із вживанням в їжу в’яленого ляща, якого вони придбали 14 червня в одному з закладів продовольчої торгівлі по вулиці Чарівній.

22 липня 58-річна жінка померла лікарні. На теперішній час стан її 59-річного чоловіка характеризується як стабільно важкий, він перебуває на апараті швидкої вентиляції легенів.

Деталі

Тим часом правоохоронцям надійшла заява від Головного управління Держпродспоживслужби, про те, що окремі імпортери продукції "Лящ в'ялений чищений", що постачають свою продукцію до закладів роздрібної торгівлі, підробили документи щодо реєстрації потужностей підприємства, декларації виробників, а також документи, що підтверджують якість товару з метою виконання постановок неякісної продукції.

За даними фактами слідчим були відкриті кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 2 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Львівщині 19-річна дівчина захворіла на ботулізм

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що за документами, фізична особа-підприємець здійснює постачання рибної продукції в місті Запоріжжі, яку замовляє у компанії-виробника, яка знаходиться в місті Оріхові.

Але на момент постачання компанія виробник, згідно наданої документації, вже зупинила виробництво рибної продукції.

Додамо

Слідчими були проведені обшуки за місцем мешкання підприємця-постачальника та складського приміщення (холодильника для зберігання риби), на території одного з місцевих ринків, який останній винаймав згідно договору-субаренди. Однак, на момент обшуку, будь-якої рибної продукції, а також інших предметів, що можуть мати значення для розслідування вказаного кримінального провадження, виявлено не було.

На теперішній час слідчі направили запит до державних установ, в тому числі до Головного Управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з метою отримання відомостей щодо осіб-підриємців, які здійснюються постачання рибної продукції до закладів роздрібної торгівлі на території міста Запоріжжя та області з метою перевірки їх діяльності та недопущення подібних порушень.

Досудові розслідування тривають.