22 червень 2024, Субота, 02:10

Ухилення від сплати 605,9 млн грн акцизного податку: керівнику нафтопереробної компанії повідомлено про підозру

2 Лютого 2023г.


КИЇВ. 1 лютого. Резонанс. Виконувачу обов’язків першого заступника голови правління нафтопереробної компанії та службовцю, який одночасно є членом правління цього підприємства повідомлено про підозру в ухиленні від сплати 605,9 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає Резонанс.

Цитата

«За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати акцизного податку, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах виконувачу обов’язків першого заступника голови правління нафтопереробної компанії та службовцю, який одночасно є членом правління цього підприємства (ч. 3 ст. 212 КК України)», - йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-менеджменту "Укртатнафти" оголосили про підозри

За даними слідства, підозрювані за січень 2022 року задекларували до сплати нафтопереробним підприємством, понад 43% власності якого належить державі, акцизний податок з терміном сплати 2 березня 2022 року. Однак вони умисно не забезпечили сплату цього податку в розмірі 605,9 млн грн до державного бюджету.

«Наразі в межах досудового розслідування інших епізодів злочинної діяльності службових осіб цього та інших підприємств досліджуються факти привласнення та розтрати паливо-мастильних матеріалів нафтопереробної компанії орієнтовною вартістю 40 млрд грн», - зазначається в повідомленні.

ОГП повідомляє, що у зв’язку з цим проводяться санкціоновані обшуки за адресами ліцензійного зберігання цього пального, а також в офісних приміщеннях зазначених підприємств.