13 квітень 2024, Субота, 11:49

Україна надалі вимагає повернення ікони, вкрадені у Луганську, – Кулеба

6 Січня 2021г.
48 Main

Україна вимагає повернути викрадену з Луганська ікону, - заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у твітері. «Українська ікона обпалила руки навіть досвідченим у цинізмі російським дипломатам, які від неї відхрестилися. Але пан Додик продовжує брехати, перевершуючи своїх старших друзів. Україна надалі вимагає повернення ікони», – написав глава МЗС 6 січня, передає Резонанс.

За даними Радіо Свобода, 5 січня глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додик повідомив, що поверне ікону тим, від кого її отримав, але не Україні.

Згадану ікону Додик подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову 14 грудня. Коли ЗМІ в регіоні й міжнародна преса стали повідомляти, що йдеться про вкрадену українську ікону, у Москві вирішили повернути її дародавцеві. Посол Боснії і Герцеговини Желько Самарджія 25 грудня доставив ікону до Сараєва й передав її Офісу Мілорада Додика.

Наприкінці грудня депутат в парламенті Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини Небойша Вуканович заявив, що 300-літню ікону святого Миколая Додику принесли з Луганська сербські добровольці, котрі воювали на боці проросійських бойовиків. Офіс Додик наполягає, що ікона упродовж великої кількості років була власністю «чесної сімʼї з Баня Луки», котра бажала подарувати її саме Сергію Лаврову.

Після розголосу у ЗМІ прокуратура Боснії і Герцеговини відкрила справу і намагається встановити, як старовинна  українська ікона потрапила до країни.

Місцеві ЗМІ також оприлюднили фото ікони, на якому видно воскову печатку, котра свідчить, що пам’ятка належить Україні.

Пізніше Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило, що на іконі, яку у Боснії та Герцеговині подарували голові МЗС Росії Сергію Лаврову, є печатка Одеської крайової комісії.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram