21 червень 2024, П'ятниця, 11:28

Україна направляє до 100 рятувальників у Туреччину

7 Лютого 2023г.


КИЇВ. 7 лютого. Резонанс. Указ Президента України Володимира Зеленського про надання гуманітарної допомоги Туреччини передбачає відправлення до 100 рятувальників. Про це повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар під час брифінгу, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

«Вийшов указ Президента про надання допомоги. На його виконання ДСНС направляє рятувальників десь у кількості до 100 осіб для надання допомоги Туреччині… Наші рятувальники, за оптимістичним сценарієм, можуть прибути сьогодні», - розповів Боднар.

Деталі

Посол повідомив, що у Туреччині, за попередніми оцінками, знищено та пошкоджено близько 6,5 тисячі будинків через землетрус.

«Туреччина – це десь 85 млн населення. Вважається, що постраждало 13 млн. Тобто це ті люди, які лишилися без житла, які проживали в тих регіонах. За наявними даними знищено й пошкоджено десь порядка 6,5 тис. (будинків - ред.). Але ще значна частина не обрахована», - розповів Боднар.

Доповнення

Туреччину 6 лютого сколихнув потужний землетрус, який відчули в сусідніх країнах. Значно постраждала також Сирія. Землетруси потім повторилися, відчувалися й афтершоки слабшої сили. Кількість загиблих перевищила 4800 людей.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що Україна готова направити до Туреччини велику групу рятувальників для надання допомоги у подоланні наслідків землетрусу.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Турецькій Республіці.