13 квітень 2024, Субота, 12:59

Україна розцінює націоналізацію Росією “Масандри” як військовий злочин – прокурор АРК

15 Грудня 2020г.
Jarelmafilmr

Присвоєння і продаж майна АТ "Виробничо-аграрне об'єднання "Масандра" в окупованому РФ Криму українська сторона розцінює як військовий злочин, зазначає керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний в оприлюдненому в понеділок інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".

Про це повідомляє Резонанс 15 грудня із посиланням на Interfax-Україна

Відповідаючи на запитання, чому привласнення і продаж об'єднання "Масандра" кваліфікується як військовий злочин, він сказав: "Тому що відповідно до IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року державі-окупанту забороняється привласнювати як публічну, так і приватну власність на окупованій території. Держава-окупант має право користуватися публічним майном лише у військових цілях".

"Після окупації півострова РФ майно "Масандри" було "націоналізовано", фактично експропрійовано, передано у федеральну власність - управлінню справами президента РФ, потім повернуто у "власність Республіки Крим" відповідно, ніякої військової необхідності у такому привласненні і передачі майна не було. А виставлення на аукціон активів "Масандри" та її купівля російською компанією підтверджують той факт, що окупаційна адміністрація, окрім того, що незаконно заволоділа цим майном, ще й незаконно ним розпоряджається", - наголосив прокурор.

За його словами, прокуратура АРК і Севастополя розслідує декілька епізодів, що стосуються майна "Масандри". "Окрім привласнення, це ще й продаж землі під виноградниками у Гурзуфі, і провадження стосовно "директора" "Масандри" Яніни Павленко, яка самовільно відкрила 240-річну пляшку "Херес де ля Фронтера" для Владіміра Путіна і Сильвіо Берлусконі. Тепер "справа "Масандри" поповниться і компанією-покупцем", - додав Поночовний.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram