24 червень 2024, Понеділок, 09:05

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

28 Травня 2024г.


Президент України Володимир Зеленський та премʼєр-міністр Бельгії Александер Де Кроо підписали 28 травня двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки та довгострокову підтримку, повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Угода передбачає виділення Бельгією щонайменше 977 мільйонів євро військової допомоги Україні у 2024 році. Також бельгійська влада взяла на себе зобовʼязання надавати підтримку Києву впродовж 10-річного терміну дії угоди. Крім того, цей документ підтверджує зобовʼязання Бельгії поставити Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року, перші з них надійдуть уже цього року.

Також Бельгія гарантує, що надаватиме Україні своєчасну допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку та озброєння з урахуванням потреб країни та сприятиме проведенню військових тренувань.

В Офісі президента зазначили, що Бельгія стала 11-ю країною, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. До цього відповідні угоди Київ підписав із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.