26 травень 2024, Неділя, 18:07

Україна та Угорщина погодили відкриття нового пункту на кордоні – Мінінфраструктури

8 Квітня 2024г.


Представники українського та угорського урядів погодили відкриття нового пункту пропуску на кордоні, заявило Міністерство інфраструктури 8 квітня.

«Україна та Угорщина погодили відкриття пункту пропуску «Велика Паладь – Надьгодош» для легкового транспорту та можливість руху порожніх вантажівок масою понад 7,5 тон на пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань», – повідомляє відомство.

Відповідні зміни до міжурядової угоди про контроль прикордонного руху підписали міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та посол Угорщини в Україні Хеізера Антала.

Читайте також: Кабмін ухвалив постанову щодо відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією

«Підписані зміни до Угоди з Угорщиною дозволяють нам розпочати планування проєктних та інфраструктурних робіт для запуску нового пункту пропуску «Велика Паладь – Надьгодош» та забезпечення руху порожніх вантажівок на «Лужанці». Також, ми розглядаємо можливість будівництва нового вантажного пункту пропуску «Дийда – Берегдароц», щоб збільшити пропускну здатність українсько-угорського кордону», – йдеться в коментарі Кубракова.

Він додав, що Україна також працює над початком переговорів про спільний митний і прикордонний контроль з Угорщиною, щоб прискорити перетин кордону.

Читайте також: У чергах на кордоні з Польщею стоять близько 2200 вантажівок – ДПСУ

Після підписання змін до угоди проєкт має бути ратифікований.

Мінінфраструктури нагадує, що наразі на кордоні з Угорщиною працюють п’ять автомобільних пунктів пропуску. При цьому вантажівки масою понад 7,5 тонн можуть бути перетинати лише пункт «Чоп – Захонь».

На початку квітня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволить відкрити новий пункт пропуску між Україною та Румунією.